ביטוח למנקה


לצורך ביטוח לאומי - אדם המעסיק בביתו הפרטי או בבניין משותף מנקה מעל ל-6 ימים (מדובר על משך מצטבר של 6 ימים ולאו דווקא 6 ימי עבודה בחודש, כלומר, יכול להיות מצב בו התקופה עד למלאות אותם 6 ימים תמשך מספר חודשים) , גם אם ימים אלו לא היו ברצף, נחשב כמעסיק, והמנקה נחשב כעובד שכיר העובד במשק בית.
לעניין החבות בפנסיה - אין צורך שהעובד יועסק כמות מסויימת של ימים , גם יום אחד בחודש מספיק ואולם החובה לעריכת הסדר פנסיוני לעובד קמה לאחר 6 חודשי וותק בעבודה (גם אם בכל חודש הועסק העובד רק יום אחד או אף מספר שעות) או  , במידה והעובד הגיע לעבודה כשברשותו הסדר אחר , אזיי החובה לערוך לו הסדר פנסיוני קמה כבר כעבור שלושה חודשים .

בקשר לביטוח לאומי - על המעסיק לעשות ביטוח למנקה, ע"י רישום עצמו כמעסיק במוסד לביטוח לאומי, ודיווח על המנקה. על המעסיק לשלם ביטוח למנקה הכולל בתוכו: דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות.
כאשר לא משלמים ביטוח למנקה, המנקה אינו מבוטח והמוסד לביטוח לאומי יכול בעתיד לדרוש תשלום את דמי הביטוח בתוספת הצמדה, ריבית וקנסות. או כאשר המנקה נפגע והוא מגיש תביעה לביטוח הלאומי.
במקרה זה המוסד לביטוח לאומי רשאי לתבוע את המעסיק להחזר גמלה ששילם המוסד למנקה שנפגע.

בקשר לביטוח פנסיוני (קרן פנסיה) -  ניתן לערוך את הביטוח ישירות כאן, באתר "המרכז לביטוח פנסיה חובה".


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS