ביטוח לעובדי משק הבית: ביטוח למטפלת, ביטוח למנקה, ביטוח לעוזרת בית

תשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לעובדי משק הבית המועסקים בעבודות משק הבית. עובד משק בית היינו מי שמועסק בעבודות שוטפות ורגילות במסגרת ביתו הפרטי של המעסיק או בעבודות ניקיון בבניין משותף . על עובדים אלה להיות מבוטחים על פי חוק המוסד לביטוח לאומי ועל פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי כעובדים שכירים.

עפ"י חוק, מוטלת האחריות על המעסיק לרשום את עובד משק הבית במוסד לביטוח לאומי תוך שבועיים מן היום הראשון שהחל המעסיק להעסיק את עובד משק הבית. יש לעשות ביטוח למטפלת, ביטוח למנקה, ביטוח לעוזרת בית ובכלל ביטוח לכל עובד במשק בית.

חובת תשלום דמי הביטוח הלאומי ודמי ביטוח בריאות עבורם חלה על מעסיקם. וועדי בתים, ומשפחות אשר מעסיקים, מנקה, מטפלת, או כל עובד משק בית אחר והקשר ביניהם נמשך יותר מ 6 ימים (גם אם העובד לא עבד ברציפות בפרק הזמן הזה) נחשבים כמעסיק.

חובה על המעסיק לשלם דמי ביטוח גם בעד עובד משק בית שאינו תושב ישראל.


בנוסף לרישום ותשלום במסגרת הביטוח הלאומי יש להסדיר לעובד קרן פנסיה- הסדרת קרן הפנסיה נעשית שלא דרך ביטוח לאומי אלא ישירות כאן, באתר "המרכז לביטוח פנסיה חובה".


רוצה שנתקשר אליך?
רוצה לכתוב לנו?
לחץ כאן ליצירת קשר
כל הזכויות שמורות © דליאלון סוכנות לביטוח פנסיוני (2011) בע"מ          Spec: IT Solutions | Interface Design: UXpert | Graphics: Hila Design | Development: DIS